Производи

 • 12W IP65 SMART DOWNLIGHT ОД TUYA APP контрола 5RS086

  12W IP65 SMART DOWNLIGHT ОД TUYA APP контрола 5RS086

  Софтверот TUYA го контролира затемнувањето, температурата на бојата и прилагодувањето на бојата.Опсег на затемнување: 0 ~ 100%.Опсег на температура на бојата: 2000K ~ 6500K (исто така може да го прилагодите опсегот на температурата на бојата според побарувачката).Максимална осветленост на осветлувањето: 900lm.Повеќе сценарија за задоволување на вашите дневни потреби.Целата светилка може да биде покриена со изолациски памук, IC-4 / IC-F.Предно ниво на заштита IP65.5 години гаранција.СПЕЦИФИКАЦИЈА Код за напојување Големина (A*B) Cut Out lm 12W 5RS086 106*39mm φ90mm 850 lm ...
 • 3CCT СКЛУЧУВАЧКИ 15~50W Commercial Downlight

  3CCT СКЛУЧУВАЧКИ 15~50W Commercial Downlight

  СПЕЦИФИКАЦИЈА Шифра за напојување Режим на затемнување Големина (A*B) Ефикасност на луменот на исклучување 15W 5RS084 SCR/DALI/0~10V 150*68mm φ130-135mm ≥105 lm/W 18W 5RS130 ~SCR1/DAV1 0~10V 25W 5RS134 SCR/DALI/0~10V 20W 5RS121 SCR/DALI/0~10V 172*69mm φ150-165mm ≥105 lm/W 25W 5RS122 SCR/DALI130~W5CR 35W 5RS136 SCR/DALI/0~10V 40W 5RS137 DALI/0~10V 30W 5RS123 SCR/DALI/0~10V 228*88mm φ200-210mm ≥105 lm/W 324W0RS DALI ~ 105 lm/W 324W0RSLI 5 ~...
 • 7W IP44 Kaleido APP паметна контрола RGB+W долни светла со ниска преграда 5RS254

  7W IP44 Kaleido APP паметна контрола RGB+W долни светла со ниска преграда 5RS254

  Главна светлина/светло контролирано од APP Tuya WiFi модул внатре Главна светлина целосно затемнување CCT Различни поставки за сцени Дизајн на дијамантски рефлектор Изолација што може да се покрие Компатибилен со Radiant единечна жива жица swith серија Димензии СПЕЦИФИКАЦИЈА 5RS254 Вкупна моќност 7W Големина (A*B*C) 78×5 × 54mm Cutout φ78-56mm lm 520-530lm Специјалист ODM добавувач на производи за ЛЕД светло осветлување Lediant осветлувањето е фокусирано на клиентот, професионално и...
 • Комерцијална светлина со преклопна CCT 13W

  Комерцијална светлина со преклопна CCT 13W

  СПЕЦИФИКАЦИЈА Големина на шифрата за напојување (A*B) Ефикасност на исклучување на луменот 13W 5RS141 145*82mm 125-135mm ≥105 lm/W Вовед во Lediant LED Commercial Downlight Со големо искуство во домашната LED осветлување, Levordian е завршен во изминатите години креирајте LED Downlight за комерцијална употреба, поддржани од силен тим за истражување и развој, маркетинг анализа и партнерство со неколку големи брендови ширум светот, нашите комерцијални светла се опремени со многу премиум и удобни дизајни...
 • 7W прилагодлив LED downlight IP20 преден 3CCT кој може да се префрли

  7W прилагодлив LED downlight IP20 преден 3CCT кој може да се префрли

  Димензии 5RS143 Вкупна моќност 7W Големина 95×40mm Пресек φ83mm lm 500lm CCT Променлив 2700K 3000K Затемнет до затоплување Двигател без алат Специјалист ODM снабдувач на производи за LED долна светлина Ледијантното осветлување е фокусиран на клиентите, професионален производител и „водечки LED ориентиран кон технологијата“ од 2005 година. Со 30 членови на персоналот за истражување и развој, Lediant приспособува за вашиот пазар.Ние дизајнираме и произведуваме лед светла погодни за широк спектар на апликации...
 • Сите во едно комерцијални долни светла опсег IP54 предни 3CCT со префрлување на Дали возачот 8~35W

  Сите во едно комерцијални долни светла опсег IP54 предни 3CCT со префрлување на Дали возачот 8~35W

  Димензии 5RS095/129 5RS084/130 5RS121/122 5RS123/124 Вкупна моќност 8W/10W 15W/18W 20W/25W 30W/35W Големина(A*B*C) 110*512*38mm 228*88*198mm Cutout φ90-95mm φ125-135mm φ150-165mm φ200-210mm lm/W ≥105lm/W ≥105lm/W ≥105lm/W ≥105lm/W CCT Changeable 3000K 4000K 6000K 3000K 4000K 6000K 3000K 4000K 6000K 3000K 4000K 6000K Извртување и заклучување Заменливи рефлектори Самопроизведен двигател Специјалист ODM снабдувач на производи за ЛЕД долна светлина Ледијантното осветлување е ...
 • 8W/10W/15W/18W Комерцијално осветлување со можност за префрлување со агол на сноп IP54 со слабо затемнување на светлината

  8W/10W/15W/18W Комерцијално осветлување со можност за префрлување со агол на сноп IP54 со слабо затемнување на светлината

  Димензии 5RS096 Вкупна моќност 8W/10W Големина (A*B*C) 110*55*88mm Пресек φ90-95mm lm/W ≥105lm/W UGR <16(30°)/<21(51°5)4 18W Големина (A*B*C) 150*68*123mm Исечете се φ125-135mm lm/W ≥105lm/W UGR <16(30°)/<21(60°) Самонаправен добавувач на агол на зрак на специјален возач Производи со LED downlight Lediant Lighting е водечки производител на LED светла фокусирани на клиентите, професионални и „технолошки ориентирани“ од 2005 година. Со 30 R&...
 • Амбиентален ореол 7W IP65 АПП паметни контролирани долни светла 5RS152

  Амбиентален ореол 7W IP65 АПП паметни контролирани долни светла 5RS152

  Димензии 5RS152 Вкупна моќност 7W Големина 80*55mm Пресек φ65-70mm lm 550lm Со водечки на пазарот ЛЕД светло осветлување Специјалист ODM добавувач на производи за LED светло осветлување Lediant е водечки производител на LED светла фокусиран на клиентите, професионален и „ориентиран кон технологијата“ од 2005 година. Со 30 членови на персоналот за истражување и развој, Lediant се прилагодува за вашиот пазар.Ние дизајнираме и произведуваме лед светла погодни за широк спектар на апликации.Палетата на производи опфаќа домашни...
 • 15W/20W IP44 комерцијално светло со огноотпорно огноотпорно отсјај IP44

  15W/20W IP44 комерцијално светло со огноотпорно огноотпорно отсјај IP44

  Димензии 5RS125-1 Вкупна моќност 15W Големина(A*B*C) 175*110*148mm Исклучок φ150mm lm/W ≥105lm/W CCT Променлив 3000K 4000K 6000K 5RS126*BW1 Вкупна моќност(РС126-20ВЦ) 120*198mm Cutout φ200mm lm/W ≥105lm/W CCT Променлив 3000K 4000K 6000K Специјалист ODM добавувач на производи за LED долна светлина Lediant осветлување е фокусиран на клиентите, професионално и „ориентиран кон технологија“ водечки производител на LED30 R&D бидејќи. членови на персоналот, Lediant Cust...
 • 20W/30W IP44 LED комерцијална светлина со низок сјај

  20W/30W IP44 LED комерцијална светлина со низок сјај

  Димензии 5RS125-2 Вкупна моќност 20W Големина(A*B*C) 175*110*148mm Отсек φ150mm lm/W ≥105lm/W CCT Променлив 3000K 4000K 6000K 5RS130*BW2 Total Power( 120*198mm Пресек φ200mm lm/W ≥105lm/W CCT Променлив 3000K 4000K 6000K Извртување и заклучување Разменлив рефлектор Терминали без алат Специјалист ODM добавувач на ЛЕД производи за долна светлина Ледијантното осветлување е професионално, ориентирано кон клиентот и водечка технологија, насочена кон клиентот Намалување на ЛЕД...
 • 10W/12W led долни светла IP44 Предни 3CCT со можност за префрлување

  10W/12W led долни светла IP44 Предни 3CCT со можност за префрлување

  Dimensions 5RS142-1 Total Power 10W/12W Size 110×35mm Cutout φ85-90mm lm 950lm CCT Changeable 3000K 4000K 6000K Version1 5RS142-2 Total Power 10W/12W Size 110×35mm Cutout φ85-90mm lm 950lm CCT Changeable 3000K 4000K 6000K Version2 Specialist Снабдувачот на ODM на производи за ЛЕД светло осветлување Lediant е водечки производител на LED светло фокусирани на клиентите, професионални и „технолошки ориентирани“ од 2005 година. Со 30 членови на персоналот за истражување и развој, Lediant cu...
 • Loire 6W „Сè-во-едно“ LED осветлување

  Loire 6W „Сè-во-едно“ LED осветлување

  Семејството Loire е навистина СЕ-ВО-ЕДНО комерцијално светло достапно со фиксирана рамка, ориентирана рамка и додатоци за длабоки прегради.5RS234 Вкупна моќност 6W Големина 61,6*31mm Пресек φ68-70mm Основни лумени CCT 550~600 2700K 3000K 4000K Лумени со низок сјај CCT UGR 350~450 2700K 30100K
 • Ново CRI 95 затемнување до загревање, променливо 7W LED Downlight

  Ново CRI 95 затемнување до загревање, променливо 7W LED Downlight

  СПЕЦИФИКАЦИЈА Големина на шифрата за напојување (A*B) Ефикасност на луменот за исклучување (максимум) 7W 5RS143-2 95*40 φ85 ≥75 lm/W Карактеристики и предности CCT може да се префрли меѓу 2700K, 3000K или DIM TO WARM.Затемнувач со повеќето водечки и затемнети рабови COB чип со висока ефикасност до 75 lm/w Уникатен термички дизајн, одлична дисипација на топлина Прилагодливи агли 40 степени.Аголот на зракот од 38° ја подобрува распределбата на светлината
 • 10W затемнување на навалување со низок отсјај на лед светлина – TILT 3 CCT може да се менува

  10W затемнување на навалување со низок отсјај на лед светлина – TILT 3 CCT може да се менува

  Светло со огноотпорно осветлување со LED затемнување за домашни апликации 3 температура на бојата што може да се префрли под магнетната рамка Опции за температура на бојата 3000K, 4000K или 6000K Уникатно дизајниран да го минимизира отсјајот на светлината (UGR<19) Достапен во фиксна и навалена верзија Затемнува со повеќето предни рабови и задни Затемнувачи на рабовите Chip-On-Board (COB) за извонреден излез на светлина со 850 плус лумени, висока ефикасност и долг век Заменливи магнетни рамки достапни во различни бои - бела / четка...
 • Комерцијална светлина со преклопна CCT 20W/30W

  Комерцијална светлина со преклопна CCT 20W/30W

  СПЕЦИФИКАЦИЈА Големина на шифрата за напојување (A*B) Ефикасност на луменот на отсекување 20W 5RS125 175*110mm φ150mm ≥105 lm/W 30W 5RS126 217*120mm φ200mm ≥m на LED до 105мм внатрешно осветлување. Во изминатите години, Lediant сега се труди да создаде LED Downlight за комерцијална употреба, поддржан од силен тим за истражување и развој, маркетинг анализа и партнерство со неколку големи брендови ширум светот, нашите комерцијални светла се претставени со ...
123Следно >>> Страница 1/3